In gesprek met Jet Schenck: EDB bij de ziekte van Ménière, medisch-wetenschappelijk onderzoek en het placebo-effect 24 november 2026
Evenementdatum: 24 november 2026Georganiseerd door: Hoormij∙NVVS
Tijdens dit webinar, georganiseerd door commissie Duizeligheid & Evenwicht van Hoormij, gaan we in gesprek met arts-onderzoeker Jet Schenck over de Endolymfatische Ductus Blokkade (EDB), een operatieve behandeling voor de ziekte van Ménière. We bespreken de resultaten van recent onderzoek naar deze behandeling en gaan in gesprek met twee ervaringsdeskundigen die hebben deelgenomen aan de onderzoeksstudie. Zij delen hun ervaringen en vertellen hoe zij het onderzoek hebben beleefd.
Daarnaast staan we stil bij medisch-wetenschappelijk onderzoek in het algemeen. Hoe wordt de werking van een behandeling onderzocht? Wat vertellen onderzoeksresultaten ons? En wat is de betekenis van het placebo-effect?
Er is volop gelegenheid om vragen te stellen. Tijdens het interactieve gedeelte beantwoorden Jet Schenck en de ervaringsdeskundigen vragen van deelnemers via de chat.
Programma
19.30 – 19.50 uur: Inleiding door Jet Schenck
19.50 – 20.00 uur: Interview met een ervaringsdeskundige
20.00 – 20.10 uur: Interview met een tweede ervaringsdeskundige
20.10 – 20.20 uur: Pauze
20.20 – 21.00 uur: Vragen en gesprek met Jet Schenck en de ervaringsdeskundigen
Wilt u zich vooraf inlezen?
De resultaten van het onderzoek naar EDB bij de ziekte van Ménière zijn in september gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift The Lancet.
Praktische informatie
Datum en tijd
Dinsdag 24 november 2026, 19.30 tot 21.00 uur via TEAMS
Eigen bijdrage
Leden van Hoormij∙NVVS kunnen gratis deelnemen, niet-leden betalen € 7.50
Contactpersoon
evenwicht@stichtinghoormij.nl
Schrijftolk
Een schrijftolk wordt geregeld bij minimaal twee verzoeken daarvoor
Aanmelden
Klik hier om aan te melden.
Jouw aanmelding is definitief na ontvangst van de deelnemersbijdrage (indien van toepassing) én de aanmeldingsmail. Tot een week van tevoren is kosteloos annuleren mogelijk.
Door aanmelding ga je akkoord met de verwerking van jouw gegevens t.b.v. deze bijeenkomst en het toesturen van een evaluatieformulier en follow-up na de bijeenkomst. De gegevens worden binnen een half jaar na de bijeenkomst vernietigd.