Balance Awareness Week 2026: bekijk de fragmenten van het panelwebinar

Elk jaar vindt halverwege september de Balance Awareness Week plaats: een internationale week waarin wereldwijd aandacht wordt gevraagd voor evenwichtsaandoeningen. Deze aandoeningen zijn vaak onzichtbaar, maar kunnen een grote impact hebben op het dagelijks leven.

Tijdens de Balance Awareness Week 2026 organiseerde Stichting Hoormij·NVVS op woensdag 16 september een interactief panelwebinar. Het was een waardevolle avond waarin vier deskundigen hun kennis en ervaringen deelden met 86 deelnemers. Onderwerpen als behandeling, revalidatie en het omgaan met evenwichtsklachten kwamen uitgebreid aan bod. Van medische en therapeutische inzichten tot persoonlijke ervaringen: verschillende perspectieven kwamen samen.

Graag delen we de interessante inzichten en ervaringen uit dit panelwebinar met jullie. Daarom vind je hieronder alle vragen die tijdens het webinar aan bod kwamen, met de bijbehorende antwoorden en inzichten.

Voorstelronde

De 4 panelleden stellen zich voor.

Inzichten en ontwikkelingen

Zijn er nieuwe inzichten of ontwikkelingen op het gebied van de behandeling?

Bewegen met evenwichtsklachten

Bewegen is belangrijk voor iedereen, maar voor mensen met evenwichtsklachten is dit best moeilijk. hoe kan je daar als evenwichtspatiënt mee omgaan?

Psychologische behandeling

Monique van Eck, GZ-psycholoog, vertelt meer over de psychologische behandeling.

Ervaringsverhaal

Kathelijn De Maeijer, ervaringsdeskundige, vertelt wat haar het meeste heeft geholpen.

Wachttijden

Er zijn wachttijden die best lang kunnen zijn, wat zou je in de tussentijd kunnen doen?

Angst en stress

Angst en stress spelen vaak een rol bij evenwichtsstoornissen, hoe kan je daarmee omgaan?

De nieuwe situatie

Hoe stimuleer je je brein om beter met de nieuwe situatie om te gaan?

Trainen

Hoe train je je evenwicht zonder dat je het gevoel hebt dat je voortdurend aan het revalideren bent?

Lotgenotengroepen

Kathelijn De Maeijer, ervaringsdeskundige, vertelt over haar ervaringen met lotgenotengroepen en wat het voor andere kan betekenen.

Advies aanhoudende klachten

Welk advies is er voor mensen met de ziekte van Ménière en aanhoudende duizeligheidsklachten, ondanks bezoeken aan verschillende specialisten en behandelaars?

Wie bepaalt de route

Hoe weet je als patiënt waar je naartoe moet? Wie bepaalt dat?

Chronische fase

Na hoeveel tijd kun je concluderen dat je in een chronische fase bent beland en verdere therapie geen effect meer heeft?

Overprikkeling en duizeligheid na revalidatie

Welke mate van overprikkeling en duizeligheid is normaal na PPPD-revalidatie bij een duizeligheidscentrum? En is het zinvol om bijvoorbeeld Agali Mert te raadplegen om te kijken of verdere verbetering mogelijk is?

Duizeligheid en draaierigheid

Is er een verschil tussen duizeligheid en draaierigheid?

Download hier de PDF van So Stoned

Therapieën

Kunnen andere soorten therapieën iets betekenen?

Evenwichtscentra

Bij welke evenwichtscentra kan ik terecht?

Vestibulaire therapie

Heeft vestibulaire therapie bij alle vormen van evenwichtsproblemen een positief effect?

Conclusie

De belangrijkste punten uit het panelwebinar.


Vragen? Neem contact op met de commissie Duizeligheid en Evenwicht via: evenwicht@stichtinghoormij.nl

Met dank aan iedereen die deze avond mogelijk heeft gemaakt: onze panelleden dr. Agali Mert, Bart Zwaneveld, Monique van Eck en Kathelijn de Maeijer; gespreksleider Corrine Weiler; moderator Berrie Leijs; organisatoren Nicoline Sieval en Chris Hellinga van de commissie Duizeligheid & Evenwicht; en de medewerkers van Innovatie.tv voor hun technische ondersteuning.

Publicatiedatum: 15 oktober 2026